Livsfarlig slanking
Helse, Kosthold & ernæring, Kuriosa|23/01/2009 18:55

Livsfarlig slanking

Slanking er ikke noe vi bruker mye tid på, men jeg kom over denne artikkelen på VG. Her informeres det om at det er stadig flere som sliter med bivirkninger etter å prøvd slankemiddelet Efedrin. Legemiddelverket sier at det i utlandet er påvist flere dødsfall i sammenheng med dette.

Stoffet, som er forbudt både i Norge og Sverige, kan kjøpes over internett. Det fremkommer også at Efedrin er tilgjengelig under disk i Sverige.

Noen av bivirkninger kan være søvnløshet, forvirring, skjelvinger, hjertebank, økt puls og økt blodtrykk.

Et sunt kosthold er vel heller å foretrekke om man ønsker å gå ned noen kilo.

    Kanskje av interesse:
  1. 8x morfin og ingen bivirkninger?
  2. Vaksinehysteri?
Tags: ,
  • Share this post:
  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg

3 Comments

  • Når skal folk innse at det eneste som hjelper mot fedme er et sunt kosthold kombinert med regelmessig mosjon?? Mange er så råttent late og har så lav selvkontroll at de sitter i sofaen og langer innpå med alskens usunn trash-mat. Samtidig som de vil være slanke og lekre…. Null logikk her!! Gidder du ikke å røre på kroppen, og klarer du ikke å begrense inntaket, fortjener du heller ikke å være slank. Og er du i tillegg så teit at du forer kroppen med dop fordi du tror det skal fjerne fettet ditt, ja da fortjener du alle de bivirkninger som måtte komme.

  • Takk for informativt innlegg. Hver og en får selvsagt selv bestemme om det er så lurt å dytte i seg legemidler o.l. Selv tviler jeg sterkt på om det 1. gjør noe nytte, 2. er så sunt for kroppen.

  • Efedrin er et derivat av koffein og amfetamin. Det kan bli brukt og misbrukt, men i seg selv er det ikke farlig i bruk om man går etter riktig dosering.
    Selvfølgelig vil nå søvnløshet, økt puls og blodtrykk forekomme når man bruker efedrin. Det er jo helt på samme måte som om man drikker en kopp kaffe eller to før man skal sove, ikke akkurat særlig lurt.
    Alle medikamenter kan drepe, selv vanlige smertestillende dreper langt flere personer enn det efedrin noengang vil.

    Folk kjøper nå helsekostprodukter, slankemidler og utstyr som skal gjøre under for milliarder av kroner, men mye av det er bare piss og oppspinn som gjør mer skade enn godt. Verden er ikke bare svart og hvit.

Trackbacks