Dr. Meirleir
Saras hverdag|22/08/2010 19:52

Dr. Meirleir

I løpet av høsten bærer det av sted til Belgia for å Saras første konsultasjon hos Dr. Meirleir. Vi har kommet langt siden høsten 2007, men føler samtidig at det fortsatt er noe som skurrer. Hun er veldig ustabil i humøret, og har ofte lite energi. I tillegg har hun i det siste vist tendenser til (panikk) angst. Forhåpentligvis kan Dr. Meirleir, og de prøvene han tar, gi ytterligere svar som vi kan jobbe videre med. Målsetningen er selvsagt å få henne i balanse og fortsette kartleggingen av hva som skjuler seg i kroppen hennes.

Dr. Meirleir har gode skussmål og vi har stor tro på at det vil komme noe konstruktivt ut av vårt møte med han. Har du noen erfaringer fra behandling eller møte med Dr. Meirleir, hadde det vært interessant å høre dine erfaringer.

    Kanskje av interesse:
  1. Matlagingskurs og båttur med NPIF
  2. ME: Ta kontakt med Lillestrøm Helseklinikk
  3. Kunstig søtningsmiddel og graviditet
  4. Magnesiumsulfat
Tags:
  • Share this post:
  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg

6 Comments

  • Takk igjen Siv. Glad for å høre at du er bedre og at du nå kan kose deg med all type mat. Det er jo bare helt fantastisk!

    Masse lykke til videre! :-)

    Beste hilsener

  • Hei Siv, takk for bra info. Dette er noe som vi vil vurdere. Først en runde hos Dr. Meirleir for å få tatt blodprøver etc., så får vi se hvor det bærer hen etter dette.

    :-)

  • Sunshine,
    Janne Britt Kragseth på Lørenskog, utfører denne behandlingen. Hun jobber som lærer til vanlig, og jobber med dette 1 dag i uka. Men holder til i sitt eget hus, derfor koster det 500 for voksne, og 300 for barn… På klinikken koster det 800 for voksne og 400 for barn…. Men for de, dere som kan litt om kinesisk medisin, akupunktur. Kan selv en del om dette da jeg jobber som Jordmor, og har tatt 6 mnd akupunkturutd for jordmødre.. Dette er så utrolig fascinerende da det går på samme meridian systemet, og alle mine symptomer som jeg har hatt, har stemt med diverse på de ulike meridianene….. Har virkelig klokketro på dette… Det eneste er at om du bestemmer deg for å prøve må en fullføre før en blir bra.. Mitt problem var kvikksølv, og tror selv at jeg fikk proteinintoleranse pga dette, og jeg måtte da ha 27 behandlinger… Har ligget 4 mnd som en ME pasient, men etter att maskinen sa jeg var ferdig, hehe, har formen bare kommet mer og mer, og jeg begynner nå å jobbe igjen.. Jeg ble dårlig da jeg startet med behandlingen, ikke før.,.. Men har gått via Balderklinikken i 8 år, og gått på diett i 8 år… Vært hos Heiko Santelmann, Geir Flatabo sist og fikk påvist kvikksølvforgiftning. Men nå har kroppen min “restarted” ;) og jeg tåler alllllll mat… Jeg blir litt sånn, NÅ ER DET EN BEHANDLING SOM KAN HJELPE ALLE, SÅ HVORFOR IKKE BARE PRØVE….. :):):):)

    SIv

  • Hei Siv!

    Så flott at denne mailen også ble publisert her inne. Jeg skal snarest sjekke ut hvem som utfører Biofotonterapi i nærheten av Oslo og omegn. Dette høres spennende ut og dette har jeg lyst til å prøve! Takk for tipset!

    Ha en fin dag! :-)

  • Hei
    Må bare spørre hvorfor dere ikke heller prøver å balansere kroppen hennes med biofotonterapi som jeg har skrevet her tidligere.. Den behandlingen er mest effektiv når en ikke går på medisiner, og av erfaring av å ha lest litt her og der vil det vel være noe medisinering når en kommer til en lege?? Mulig jeg tar feil her, men hvorfor ikke bare prøve?? Her står det ikke på noe penger, da denne behandlingen koster 300 pr uke, og det er behandling en gang i uka… Men mulig dere bor ett sted det ikke tilbys sånn behandling i Norge?? Må bare spørre da jeg selv og flere rundt meg har blitt helt friske av dette… Jeg selv er nå helt ferdig med denne behandlingen etter 27 behandlinger, men så mange pga kvikksølv, og det er noe av det vanskeligste de jobber med….tar bare tid, ikke vanskeligere enn som så… men tåler absolutt all mat nå, jeg som hadde en liste lang som ett vondt år… proteinintoleranse mot gluten, tålte ikke melk, gjær, sukker, egg, soya, sesam, solsikke, mandler, tomat, mais…så ble til slutt bare grønnsaker og rent kjøtt jeg spiste..Nå spiser jeg absolutt alt uten å reagere..og er helt frisk igjen…

    Du trenger ikke publisere denne mailen, da den er ment bare for dere :)

    Min sønn f.eks som har cøliaki, tåler gluten etter denne behandlingen, men gikk der pga kvikksølv…. Dere må bare prøve dette her…da det retter opp ubalanser kroppen måtte ha… SOm min søsters to barn, 4 behandlinger, så 1 mnd etter var gutten som ny, jenta var kvitt det som var med henne… Ikke noe jeg har mer klokketro på enn dette akkurat nå… Greit nok en kan gå på diett, men dietten i seg selv fjerner ikke årsaken til problemene.. Og jeg vet at mange alternative behandlinger ikke virker, så en kan liksom tro det samme om denne….men tro meg, dette er verdt å prøve….

    Siv

  • Masse lykke til.

    Har akkurat lagt ut et innlegg om ernæring/psykiske lidelser, har linket til sarasverden:)

    http://lilalife.no/wordpress/2010/08/24/kosthold-og-psykiske-lidelser/

    Smil fra Line

Trackbacks